Giriş Kayıt ol Avatar

Risk Bildirimi

Bu “Risk Bildirim Formu” Crypto Exchanges Teknoloji Kullanım Koşulları ile ayrılmaz bir bütün olup, Kullanıcı’yı Crypto Exchanges Teknoloji tarafından sağlanan servisler aracılığı ile yapılacak yatırımlarda, yatırım ürünleri ile ilgili riskler hakkında aydınlatmak amacıyla oluşturulmuştur.
Bu form, Kullanıcı’nın Platforma üye olmasından önce Kullanıcıya tebliğ edilmiş ve ayrıca Kullanıcı’nın kayıtlı elektronik posta hesabına da gönderilmiştir.

1. Kripto Para Riski
Kripto para piyasaları bir merkezden yönetilmediğinden ve yasal düzenlemeye tabi olmadığından, hizmetlerimiz Kullanım Koşulları’nda tanımlandığı üzere Türkiye’de özel bir düzenleyici çerçeveye tabi değildir. Bu nedenle Kullanıcılar hizmetlerimizi kullanırken, yasal olarak düzenlenmiş yatırım hizmetleri alan müşterin yararlanabileceği korumalardan yararlanamayacaklardır. Kullanıcılar, kripto paranın geçerli yasal hükümler çerçevesinde nasıl ele alınacağı, düzenleneceği ve vergilendirileceğini bilmek ve anlamaktan sorumludurlar.
2. Ticari Risk
Tüm bu yatırım ürünleri yüksek derecede risk taşır ve birçok yatırımcı için uygun değildir. Bu form size bu ürünlerle ilişkili riskler hakkında genel olarak bilgi verir; ancak bu form işlemlerden doğacak tüm riskleri içermediği gibi ve kişisel koşullarınıza bağlı risklerle ilgili bir bilgilendirme de içermez. Herhangi bir konuda şüpheniz bulunması halinde profesyonel tavsiye almalısınız. Crypto Exchanges Teknoloji ile ticaret yapmaya karar vermeden önce ilgili riskleri tam olarak anlamanız, bu riskleri almak için yeterli finansal kaynaklara sahip olmanız ve kripto varlıklarınızı dikkatlice izlemeniz önem arz etmektedir.
Kripto para piyasalarındaki değerler değişken olup anlık olarak hızla değişebilir. Kullanıcılar, konumları ve varlıklarına, ticaret ve diğer piyasa faaliyetlerindeki ani ve olumsuz değişikliklerden nasıl etkilenebileceklerine dikkat etmeleri gerektiği konsunda uyarılmaktadırlar. Kripto para piyasaları arz ve talep doğrultusunda belirlenmektedir.
3. Likitide Riski
Kripto para piyasaları değişken likitide seviyelerine sahiptir. Bazıları oldukça likit olmasına karşın bazılarında işlem hacmi daha düşüktür. Likitidesi düşük olan piyasalar dalgalanmayı artırabilir. Crypto Exchanges Teknoloji, Platform’da işlem görebilecek bir kripto paranın alınıp satılacağı hakkında herhangi bir taahhütte bulunmamakta ve garanti vermemektedir. Herhangi bir zamanda talimatınızın konusunu oluşturan bir kripto para işlem listesinden silinir veya herhangi bir nedenle alım-satımda bu kripto para kullanılamaz hale gelirse, verilen talimat derhal kapatılacaktır.
4. İzleme
Kullanıcı, kullanıcı hesabına erişim için kullandığı şifre ve/veya diğer bilgileri güvenlik bir şekilde korumak zorundadır. Ayrıca Kullanıcı, hesabının durumunu her zaman izleyebildiğinden emin olmalıdır. Zira her Kullanıcı, hesabının güvenliğinden tek başına sorumludur. Crypto Exchanges Teknoloji herhangi bir Kullanıcının hesabındaki pozisyonları izlemekle sorumlu değildir.
5. Aktarım ve Transfer Riskleri
Kripto paraların elektronik cüzdanlara aktarılmasından tamamen Kullanıcı sorumludur. Kullanıcı ayrıca bu cüzdanlarla ilgili güvenlik önlemleri almaktan da sorumludur. Bir kripto paranın farklı bir Kullanıcıya ait kripto para cüzdanına aktarılması durumunda, Crypto Exchanges Teknoloji bu işlemden sorumlu tutulamaz; tüm sorumluluk yanlış aktarımı yapan Kullanıcı’ya aittir. Yine kripto paraların teknik özelliklerine göre transfer sırasında girilmesi gereken bilgilerin yanlış girilmesi nedeniyle gerçekleşen yanlış transferlerden de Kullanıcı sorumludur.
Kullanıcı tarafından verilen işlem talimatları, yürütüldükten sonra iptal edilemez veya geçersiz kılınamaz. Talimatlara tabi hizmetler ile ilgili olarak Kullanıcı tarafından verilen talimatların yerine getirilmesinden doğan tüm sorumluluk yalnızca Kullanıcı’ya aittir.
6. İnternet Riski
Platformda ve/veya uygulamalarımızda işlem yapılırken sistem hataları oluşabilir. Kullanıcı, sistemden kaynaklı bir arıza nedeniyle talimatının ertelenebileceği veya geçersiz sayılabileceği riskinden haberdardır. Kullanıcı, donanım, yazılım ve internet bağlantılarının başarısızlığı, kötü amaçlı yazılım giriş riski, üçüncü tarafların kullanıcı adına depolanan bilgi ve / veya dijital varlıklara yetkisiz erişim riski, siber saldırı, kripto para ağ hatası, bilgisayar virüsleri, iletişim hataları, aksamalar, hatalar, bozulmalar, gecikmeler, bir kullanıcının hizmetler yoluyla ticaret yaparken karşılaşabileceği casus yazılım, scareware, truva atları, solucanlar veya bilgisayarınızı veya diğer ekipmanlarınızı veya olabilecek kimlik avı, casusluk veya diğer saldırıları etkileyebilecek diğer kötü amaçlı yazılımlar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, internet tabanlı bir ticaret sisteminin kullanılmasıyla ilişkili risklerin olduğunu bilir ve bu riskleri kabul eder.
7. Üçüncü Tarafların Riski
Crypto Exchanges Teknoloji, itibari/kripto para birimi hizmetleri sunan üçüncü taraflarla işbirliği yapabilir. Böyle bir Üçüncü Taraf herhangi bir suretle para kaybederse, başarısız olursa, iflas ederse veya faaliyetlerini durdurursa söz konusu üçüncü bir taraf ulusal bir otoriteye kayıtlı olsa bile, söz konusu Üçüncü Tarafa yapmış olduğunuz ödemeden doğan zararları güvenceye alan hiçbir özel yasal koruma bulunmamaktadır. Dijital cüzdanın yapısına ve güvenliğine bağlı olarak, bazı cüzdanlar hacklenmelere karşı savunmasız olabilir, bu da sanal para biriminin çalınmasına veya müşteri varlıklarının kaybına neden olabilir. Crypto Exchanges Teknoloji, üçüncü kişilerin yol açtığı zararlardan sorumlu olmayacaktır.
8. Vergilendirme
Kullanıcı, kripto para ticaretinin veya kripto para değerindeki olası artış ve azalışların yürürlükteki yetkiler çerçevesinde vergisel sonuçlarını belirleme sorumluluğunu tek başına üstlenmektedir. Kullanıcılar, bu gibi yetki alanlarındaki ilgili vergi makamlarına verilecek tüm vergileri stopaj, tahsilat, raporlama, ödeme ve / veya havale etmekten tek başına sorumludur.
9. Ücretler
Ücretlerimiz ve komisyonlarımız Platform ’da belirtilmiştir. Lütfen, işlem yapmadan önce sizin için geçerli olan tüm masraf ve ücretler hakkında bilgi edinin. Kripto para transferleri iade edilemez, bu kapsamda Kullanıcı tarafından Crypto Exchanges Teknoloji'ye işlemler için ödenecek ücretler de iade edilemez.
10. Sorumsuzluk
Platform ‘da yer alan görüşler, haberler, araştırmalar, analizler, fiyatlar veya diğer bilgiler genel piyasa yorumu olarak sunulur ve yatırım tavsiyesi oluşturmaz. Crypto Exchanges Teknoloji, sağlanan herhangi bir öneri, tahmin veya diğer bilgilere dayanarak herhangi bir yatırımdan kaynaklanan kayıplardan sorumlu değildir.
Kullanıcı Platformu ve hizmetleri kullanmadan önce bütün bu riskleri okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.